OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Drukuj Email

 

Niedziela Palmowa 13 kwiecień 2014

1.      Poświęcenie palm o 11.30 na podwórku szkolnym i procesja do kościoła.

2.      Zapraszamy dziś na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

3.      W przedsionku są jeszcze do nabycia baranki i świece, z których ofiara będzie przeznaczona na pomoc charytatywną dla potrzebujących naszej parafii.

4.      W Wielki Czwartek rano ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz. 10.00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz kapłaństwa.

5.      Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Godzinę św. rozpoczniemy o 21.00. Czuwanie w tym dniu do godz. 22.00.

6.      Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.00. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na Godzinę 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 16. Adoracja będzie trwała przez całą noc. O 23.00 nabożeństwo poprowadzi młodzież. 

7.      Natomiast liturgię Wigilii Paschalnej w sobotę, która rozpoczyna już świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy o godz. 20.00.

8.      Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową.

9.      Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana późno wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławienie pokarmów rozpoczniemy od godz. 8.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny do godz. 12.30. W Szarem i przy szkole w Prusowie o godz. 12.00. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji.

10.  Uroczysta Msza św. w Zmartwychwstanie Pańskie z procesją rezurekcyjną o godz. 6.30.

11.  W drugi dzień świąt będzie udzielany sakrament chrztu i błogosławieństwo rocznych dzieci o godz. 11.30.

12.  Organizowany jest wyjazd do Łagiewnik w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o 6.00 jest bezpłatny. Zapisy w zakrystii.

13.  W naszej gazetce parafialnej znajduje się specjalny dodatek ze wszystkimi ogłoszeniami na cały Wielki Tydzień. Zachęcamy do lektury.